Przedszkole NIepubliczne Motylek

Grupa Żółtych Motylków

Agnieszka Rygielska

Nauczyciel prowadzący, absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Studia Podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania oraz Przygotowania Pedagogicznego. W ramach poszerzania swojego warsztatu pracy brała udział w szkoleniach i konferencjach, między innymi: szkolenie w Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży przy Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie, kurs Terapii Ręki, kurs doskonalący z Metody Dobrego Startu, Picture Exchange Communication System (PECS), Profil Psychoedukacyjny PEP-R , szkolenie z zakresu rewalidacji osób niepełnosprawnych na bazie metod M. Knill, Christopher Knill, warsztaty z Metody Pedagogiki Zabawy (Klanza).

W ramach praktyki psychologicznej współpracuje z Poradnią Niepubliczną Motylek oraz z Bydgoskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Autyzmem i Ich Rodzinom. W przedszkolu prowadzi zajęcia dodatkowe z Terapii Ręki. Prywatnie w wolnych chwilach chodzi do kina, czyta książki i jeździ na rowerze.

Olga Radziejewska

Nauczyciel prowadzący, absolwentka studiów pedagogicznych, licznych kursów kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych. Jest osobą odpowiedzialną, energiczną i pełną pomysłów. Ideą przewodnią Olgi jest poszanowanie godności dziecka, motywacja i zaspokojenie ich indywidualnych potrzeb. W swojej pracy kieruje się cytatem Janusza Korczaka, mówiącym o tym, że : „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Joanna Domaracka

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy , kierunek pedagogika o specjalności edukacja przedszkolna i nauczanie muzyki. W roku 2011 z sukcesem podjęła naukę w ramach kursu kwalifikacyjnego z zakresu oligofrenopedagogiki. W ramach swojej krótkiej kariery zawodowej korzystała z wielu kursów oraz warsztatów związanych z edukacją małego dziecka. Wakacje często spędza jako wychowawca kolonijny, lub kierownik kolonii. Ukończyła Dwustopniowy Kurs Terapii Behawioralnej, co pomogło znacznie w zrozumieniu problematyki autyzmu.

Z powodzeniem prowadziła zajęcia umuzykalniające w oparciu o Koncepcję E.E. Gordona, zarówno w ramach zajęć dodatkowych jak i wplecionych w harmonogram pracy przedszkola. Lubi pracę z najmłodszymi dziećmi i chętnie poddaje się ich aktywnością. W Akademii Motylek prowadzi zajęcia Zabawy Małych Motylków. Praca ta stanowi wyzwanie, ale także możliwość do dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Karolina Linowiecka

Pomoc nauczyciela