Przedszkole NIepubliczne Motylek

Grupa Fioletowych Motylków

Małgorzata Racławska

Nauczyciel prowadzący, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Oprócz pracy w przedszkolu organizuje liczne szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury z Bydgoszczy i całego województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestniczyła w blisko stu szkoleniach z zakresu pedagogiki zabawy. Ukończyła także 2-stopiowy kurs z Metody Dobrego Startu oraz 3-stopniowy kurs terapii behawioralnej.

W swojej pracy kieruje się zasadą „bawimy się, ucząc” i uważa, że najlepsze efekty można osiągnąć poprzez zabawę, współpracę, stworzenie atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia. Jest osobą energiczną, pełną pomysłów, uśmiechniętą, która kocha pracę z dziećmi i pragnie dalej się rozwijać. Prywatnie mama dwójki nastolatków. W czasie wolnym relaksuje się przy lekturze książki oraz spędzając czas na łonie natury.

Anna Grochowska

Nauczyciel prowadzący.